Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bu, bu, bu - uprchlíci

14. 02. 2018 23:07:07
Žiji v multikulturním Berlíně spolu s hromadou muslimů a uprchlíků a světe div se, nestrádám... článek napsaný na základě vlastních zkušeností.

Po lednových prezidentských volbách jsem se rozhodla, že se už dál jen tak nemohu dívat na to, jak je v českých médiích prezentováno téma uprchlíků. Z velké většiny články informují pouze o negativních věcech, už z nadpisů na toto téma kape krev, slovo muslim je skoro synonymem pro slovo terorista a nikdo se nesnaží toto trestuhodné zkreslení vyvrátit. Hlavně, že čtenáři klikají, hlavně že lidé to či ono periodikum kupují. Výsledkem jsou vyděšení občané mé milé a krásné vlasti, což se hodí ne jednomu populistickému politikovi včetně prezidenta.

Už deset let žiju v Berlíně a musím Vám, vážení čtenáři, říct, že sledovat dění u nás doma takto "zvenku", je opravdu utrpení. Mnohokrát jsem se už dočetla, jak tu v Německu nesmírně trpíme pod uprchlickými nájezdy, jak tu již není bezpečno, že jsme tu nedobrovolně islamizováni a že se bojíme chodit po ulicích a Bůh ví co ještě.

Takže. Ničeho takového jsem si nevšimla, a to jsem žila osm let ve čtvrti Moabit, kde je dokonce známé přijímací středisko LaGeSo (Landesamt für Gesundheit und Soziales). Jistě si všichni pamatujete na krizi v roce 2015 a 2016. Tehdy jsme opravdu měli na ulici uprchlíky, kam oko dohlédne. V českém tisku se tehdy psalo o tom, jak je tu nebezpečno, jak se Angela zbláznila, jak budou divocí uprchlíci znásilňovat ženy, muže, děti, psy a vlastně vše živé na potkání a Bůh co ještě. Po Staroměstském náměstí jezdil kočovný herecký spolek Konvičkovců...no hysterie na druhou.

Po několika dnech mi to nedalo a prostě jsem se šla na ty "individua" podívat, protože není nad vlastní zkušenost. Šla jsem rovnou před naše milé LaGeSo v sousedství a sedla jsem si tam na lavičku pod strom. Ženská jedna bláznivá, říkáte si jistě, copak je na hlavu padlá? Takhle si koledovat! Holt zvědavost byla vetší, než strach. Prostě jsem potřebovala vědět, jestli opravdu uvidím pouze mladé muže s drahými tablety a mobily v rukou a také jsem si chtěla ověřit pravdivost tvrzení pana Doc. Konvičky a rádoby seriózních českých médií.

Sedím, koukám okolo sebe a pořád se nic neděje... 5 minut, 10 minut, 30 minut... pořád mě nikdo neohrožuje, nikdo mě nekamenuje, podotýkám, v té době jsem byla odbarvená na blond, takže jsem se tam vyjímala jako pěst na oko. Okolo mě postávali muži různého věku, ženy seděly na šátcích na zemi s dětmi, ty starší okolo pobíhaly a hrály si. Všichni byli v klidu, že by překypovali veselím, se říct nedalo, ale starali se hlavně sami o sebe. Asi po hodině se mě dva muži slušně a plynnou angličtinou zeptali, jak se dostanou k metru. Pozdravili, poprosili a poděkovali, rozloučili se a odešli... žádné znásilnění, žádný Korán v ruce, nic...to jsem z toho jelen! Pomalu jsem se začínala nudit. A tak jsem se taky rozloučila, popřála jim hodně štěstí a šla si zase po svých.

Takže se hlavně uklidněte, ne nadarmo se říká, že nejhorší smrt je z vyděšení a žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří. Že pane prezidente?

Autor: Jana Mielke | středa 14.2.2018 23:07 | karma článku: 37.71 | přečteno: 3823x


Další články blogera

Jana Mielke

Pro dědu a za dědu

Historie se opakuje pořád dokola aneb co by můj dědeček říkal na současné dění ve své milované vlasti a jestli by si to všechno nechal jen tak líbit.

3.3.2018 v 19:57 | Karma článku: 11.16 | Přečteno: 173 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Majová

Žena v bublině.

Žijeme ve svých světech a různě je otevíráme jiným lidem. Nebo neotevíráme. Znáte Elizabet? Žije v prazvláštní bublině. (Malá zamyšlení o lidech.)

17.7.2018 v 21:10 | Karma článku: 13.45 | Přečteno: 200 | Diskuse

Jan Pražák

S cizím chlapem v cizí ordinaci

Byl letní večer po horkým dni. Hodiny ukazovaly skoro jedenáct a mně se začaly zavírat oči. Mladá byla za zdí ve svým pokojíku podezřele potichu. Měla tam ten svůj novej objev, tak bylo celkem snadný si domyslet, co asi dělaj.

17.7.2018 v 20:02 | Karma článku: 13.72 | Přečteno: 351 | Diskuse

Jarka Jarvis

Pátým pádem voláme

Nebo také oslovujeme. Nejenom proto, že nám to velí pravidla jazyka českého, ale prý tím i vyjadřujeme úctu k oslovené osobě. Zajímalo by mě, co si o tom myslí například pánové Husa a Píč?

17.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Trčálek

Poprava cara Miluláše II. a jeho rodiny byla pochopitelná a žádoucí

Kdo by si hřál hada na prsou? Soudruh Lenin neměl jinou možnost, než cara popravit, aby socialistická revoluce v Rusku zvítězila

17.7.2018 v 18:39 | Karma článku: 9.53 | Přečteno: 408 | Diskuse

František Skopal

Jak začít měnit společnost k lepšímu? Od sebe sama!

V současnosti sice žijeme v blahobytu a ekonomice se daří, ale společnost je prorostlá lží, podvodem, chamtivostí, bezohledností, vulgárností, zkažeností a mnoha jinými, podobnými negativy.

17.7.2018 v 18:12 | Karma článku: 5.92 | Přečteno: 119 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1998

Češka žijící trvale v Berlíně. Speciální pedagog. V současnosti na mateřské. Zájmy: společenské dění, politika, pedagogika, psychologie, filozofie, film, divadlo, literatura, cestování, cizí jazyky, běh                                                                          

Najdete na iDNES.cz